Programa complet del 41 Certamen de Bandes de la Comunitat Valenciana

El 41 Certamen de Bandes de Música de la Comunitat Valenciana, que se celebrarà els pròxims 2 i 3 de novembre de 2019 a l'Auditori del Palau de les Arts, ja té definit el seu programa complet.

Aquest és el següent:

 

 

Programa dissabte, 2 de novembre

QUARTA SECCIÓ 10:30 h
Obra obligada: Atenea de Josep Ros García

UNIÓ MUSICAL D’ALGÍMIA D’ALFARA
Pasdoble: Ponteareas de R. Soutullo
Obra lliure: Lake of the moon de Kevín Houben
Director: Xesco Guillem i Escobar

UNIÓN MUSICAL Y CULTURAL DE ALTURA
Pasdoble: Los barbas de Ferrer Ferran
Obra Lliure: El Racó de l’Or de Saül Gómez Soler
Director: Alvaro Gómez Gómez

ASOCIACIÓN CULTURAL AMIGOS DE LA MÚSICA Y DANZA DE ORIHUELA
Pasdoble: El de més clase de José María Moreno
Obra lliure: Earthquake de Jan de Haan
Director: Alfonso Javier Alfonso González


TERCERA SECCIÓ 16:30 h
Obra obligada: Cerulean Overture de Julio Domingo Escamilla

BANDA JOVEN DE LA UNIÓN MUSICAL DE GODELLETA
Pasdoble: Ángel Gil “el tío Ángel” de Gabriel Sancho
Obra lliure: El ritual del fuego de David Penades - Fasanar
Director: Vicente Reche Ruiz

UNIÓ MUSICAL VALLDUXENSE DE LA VALL D’UIXÓ
Pasdoble: Elena Codina de David Penadés - Fasanar
Obra lliure: Xàtiva, 1939 – El Guernica valencià de David Penadés - Fasanar
Director: Angel Martínez Cruz

UNIÓN MUSICAL DE DOLORES
Pasdoble: Dolores de Manuel Castelló Rizo
Obra lliure: Valhalla variacions per a banda de Francisco Zacarés Fort
Director: Victor Cano Pérez


Programa diumenge, 3 de novembre

SEGONA SECCIÓ 10:30 h
Obra Obligada: ORorDEdeSAsa d’Andrés Valero Castells

CENTRO INSTRUCTIVO MUSICAL SANTA CECÍLIA DE YÁTOVA
Pasdoble: Música y vinos de Manuel Morales Martínez
Obra lliure: La porta de l’Àngel de Saül Gomez Soler
Director: Juan Manuel Alarcón García

UNIÓN MUSICAL DE REDOVÁN
Pasdoble: María Jiménez de Daniel Ros Hernández
Obra lliure: Rapsodia Mediterránea de Juan Jesús López Sandoval
Director: Daniel Ros Hernández

UNIÓN MUSICAL DE SONEJA
Pasdoble: Álvaro Ramón i Ricci de José Beteta i Martínez
Obra lliure: The year of the dragon de Philip Sparke
Director: Juan Francisco Plasencia Civera


PRIMERA SECCIÓ 16:30 h
Obra obligada: Aditus de José Alamá Gil

SOCIEDAD DE ARTE MUSICAL LA FILARMÓNICA DE CALLOSA DE SEGURA
Pasdoble: A mi madre de Roque Baños
Obra lliure: Symphony n.º 1- The arcangels de Franco Cesarini
Director: Gabriel García Gutiérrez.

BANDA JUVENIL DE LA SOCIETAT MUSICAL INSTRUCTIVA SANTA CECÍLIA DE CULLERA
Pasdoble: Siempre noble y liberal de José Luís Peiró
Obra lliure: La batalla de Rande de Juan Gonzalo Gómez Deval
Director: Enrique Sapiña García


Jurat
Presidenta: María Margarita Landete Carrilero
Vicepresident: Pere Manuel Aragó
Vocals: José Alamá Gil, Lidón Valer Cabaleiro, Isabel María Rubio Molina, Andrés Valero-Castells, Julio Domingo Escamilla
Secretària: María José Albors Merino

Fes clic ací per a descarregar el programa de mà o consultar-lo en PDF.

Puedes hacer comentarios!

CALENDARIO DE EVENTOS

Diciembre 2019
L M X J V S D
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Las cookies nos ayudan a personalizar NUESTRAS BANDAS DE MÚSICA especialmente para ti y algunas son imprescindibles para que nuestro sitio web funcione. Las cookies también nos permiten mostrar ofertas y promociones personalizadas, tanto dentro como fuera de nuestro sitio web.
Cómo Configurar Aceptar Decline